ABD Taşoreni AKP ve ERDOĞAN’IN TÜRKİYE’nin Destabilize Planındaki Rolü

Türkiye’ye baktığımız zaman ilginç bir tablo var bugün bu adamların tamamına yakını ağız birliği etmişçesine Türkiye’de Tayyip Erdoğan’ın iktidara yürümesinden yanalar amaçları ne olabilir ?

ABD Taşoreni AKP ve ERDOĞAN’IN TÜRKİYE’nin Destabilize Planındaki Rolü

ABD,AB ve İngiltere Türkiye’de MGK ve Türk Silahlı Kuvvetlerini bir problem miş gibi durmadan getiriyorlar. Bugünlerde daha da fazla dile getiriyorlar. Hatta neredeyse TSK’da terfilere karışacak boyutlara geldi bu faaliyetleri. Şunu unutmamalıyız ki ; Ortadoğu’daki bütün olaylar İsrail’in güvenliği için yapılır yani öncelik İsrail’in güvenliğidir. İsrail’in güvenliğine yönelik bir tehdit veya İsrail’in güvenliğini bozabilecek herhangi bir gelişme İsrail tarafından çok Amerika tarafından engellenir ve dile getirilir.

Tayyip Erdoğan’ın İktidara Yürümesinden Yana Amaçları Ne Olabilir ?

Türkiye’ye baktığımız zaman ilginç bir tablo var bugün bu adamların tamamına yakını ağız birliği etmişçesine Türkiye’de Tayyip Erdoğan’ın iktidara yürümesinden yanalar amaçları ne olabilir ? Ne için böyle bir tercih yapıyorlar yaptıkları analizlerde Türk halkının diyelim ki yüzde 25 30’u kahir ekseriyeti diğer partileri oranla kahir ekseriyeti, Erdoğan ve grubunu seçerse bu grubu askerle yani TSK ile ileride şu veya bu şekilde daha değişik zeminlerde mücadele etmesi gerekir diye düşünüyorlar. Türk halkını temsil ettiği varsayılan Bir siyasi partinin iş başına getirilmesi ve desteklenmesi Ona karşılık bu siyasi partiler ve o siyasi partinin Türkiye’nin destabilize edilebileceğini ön görüyorlar. En azından kendi içinde askerlerin ve Türkiye toplumunun da destabilize edilebilir yani istikrarsızlaştırılabileceği düşünüyorlar. Adamların kafasındaki projeksiyon büyük ölçüde bu.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.