ABD ve NATO Türkiye’yi Kuşatıyor

ABD ve NATO Türkiye’yi Kuşatıyor ABD ve NATO Yeni Bir Avrupa İnşa Ediyor Washington Bağlantılı Yönetimler Ülkelerin Sessiz İşgaline Çanak Tutuyor

ABD ve NATO Türkiye’yi Kuşatıyor

Bitmeyen bir genişleme arzusu içindeki Amerika, Kuzey Güney hattı üzerinde yeni bir Avrupa şekillendirme çabasında ve gayet saldırgan bir yöne gideceği anlaşılan Bir Amerika var buradan da Çin’e doğru yola çıkacağı belli olan bir Amerika var ve Finlandiya ve İsveç meselesi ile de kalacak değil Amerika daha da fazla ilerleyeceği daha başka AB ülkelerinde NATO’ya katacağı falan gibi bir kışkırtıcı hamleler dizisi içinde olacağını hem söylüyorlar hemde gereğini yapıyorlar.

ABD ve NATO Yeni Bir Avrupa İnşa Ediyor

Finlandiya ve İsveç tarafsızlığı ile ünlü ülkeler köprü görevi gören daha rahat tarafsız ülkeler olarak konuşlandırılmış durumdaydı. Ama özellikle başlarındaki belli noktalara geçmiş Amerika’nın emrindeki bir takım insanlarla orada konuşma röportaj yapma imkanımız olmuştu son derece ilginç yani sanki Amerika‘nın Avrupa‘daki temsilcisi gibi hareket etmeye başlamışlardı.

Washington Bağlantılı Yönetimler

Özellikle Üç yıl gibi kısa bir süre sonucu Avrupa Birliği üyeliğine kabul edilen Finlandiya 1995’te dışişleri bakanı ile yaptığımız röportajda müthiş bir özgüven ve ukala tavır takınarak kendi ülkesinin dışından böyle uzaklardan Atlantik ten gelmiş bir adam havasıyla bizimle konuşmuştu. Biz Finlandiya konuşmaya gitmiştik ilk sözü Kıbrıs olmuştu, Kıbrıs tek ada olmalı falan demişti ilginç bir şekilde sonuç olarak, bütün buralardaki yönetimler ve yönetimin başındakilerin aslında Washington bağlantılı yönetimler olduğu çok açık görünüyordu malesef. Görüldüğü üzere Ukrayna meselesi sadece Ukrayna meselesi değildir. 

ABD, Ukrayna üzerinden kendi küresel düzenini sürdürebilmeyi, Avrupa’yı tahakkümü altında tutabilmeyi, Rusya’yı geriletmeyi ve asıl rakibi Çin’e karşı geniş bir cephe inşa edebilmeyi hedeflemektedir.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.