Afganistan Kürdistanı Resmen Tanıdıklarını Açıkladı

Afganistan Kürdistanı Resmen Tanıdıklarını Açıkladı Pkk ile Taliban Arasında ne Gibi Planlar Dönüyor Taliban Diyarbakır’da Kürdistan Dedi

Afganistan Kürdistanı Resmen Tanıdıklarını Açıkladı

Afganistan Kürdistanı Resmen Tanıdıklarını Açıkladı; Hatırlayalım daha düne kadar Taliban’la fikir ayrılığımız yok aynı mezhepteniz bunlar bizim Müslüman kardeşlerimiz demişti ERDOĞAN. Hava alanlarının korumalığına talip olmuştuk, 5’li çete Müteahhitlerle Afganistan’ın yeniden imarında rol almak için ne taklalar atmıştık. Türkiye yandaş basınından onlarca yandaş gazeteci Afganistan’a giderek ya bunlar artık çok çağdaş, yeni dünya ile barışmak istiyorlar, Türkiye bize ön ayak olsun diye haber yaptırmışlardı.

Taliban Diyarbakır’da Kürdistan Dedi

Taliban’ın Afganistan işgalinden sonra ilk Türkiye ye resmi olarak kabul edilmesi Taliban‘ı resmen tanıyan ilk ülke olarak ballandıra ballandıra manşetler atılmıştı. Gelinen nokta o ki Taliban’ın resmi hükümet olarak tanınmasının ardından, Taliban sözcüsü aylar sonra Türkiye’ye geliyor ve hiç bir resmi makama uğramadan direkt Diyarbakır’a giderek, Yeni cihat düzeni kurmak maksadıyla örgütlenen aşırı dinci Terör gruplarının yer aldığı geniş çaplı bir örgütlenmenin içinde boy göstererek Kürdistan‘ı Resmen tanıdıklarını onlara tam destek verdiklerini açıklıyor.

Pkk ile Taliban Arasında ne Gibi Planlar Dönüyor

Peki Türk Devleti ve Türkiye’nin güvenliğinden sorumlu olan makamlar Başta Dış İşleri, İç İşleri Bakanları olmak üzere MİT ve EGM mensupları yaşanan bu kepazelik karşında hangi adımları atıyor bir açıklama yapan henüz olmadı. Türkiye içinde bulunan yaklaşık 3 milyon Afgan kaçkını içinde Taliban’a bağlı uyuyan hücrelerden kimsenin haberi var mı. Olası bir iç karışıklık veya kalkışma durumunda Pkk ile Taliban arasında ne gibi bir ayaklanma örgütlendi bu vahim ve Milli Güvenlik tehlikesine dikkat çeken veya önlem alan var mı. Merak la Türkiye’yi yönetenler ve Türk kurumlarından açıklama bekliyoruz.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.