İran’dan Türkiye ve Batı Azerbaycan’a Göz Dağı

İran’dan Türkiye ve Batı Azerbaycan’a Göz Dağı Karabağ’daki İşgalci Ermenilere Rusya’nın Askeri Eşlik Ediyor Tatbikat Türkiye Sınırını Kapsıyor

İran’dan Türkiye ve Batı Azerbaycan’a Göz Dağı

İran’dan Türkiye ve Batı Azerbaycan’ Göz Dağı ;İran Ordusu Kara Kuvvetleri, Türkiye Sınırında Batı Azerbaycan eyaletindeki Piranşehr bölgesinde askeri tatbikat başlattı.

İran Sözde tarafsız konumdan çıktı. Ermenistan tarafında olmaya kesin olarak karar verirken bunu da medya ve Diplomasi yoluyla duyurmuş oldu. Karabağ da Sözde barışı koruma Birliği vardı. Rusya ile yapılan anlaşma sonrasında Nahçıvan’a sınır topraklar İran’a verilmişti. Son günlerde ise Doğu Azerbaycan eyaletinde Askeri gücü olan İran Nahçıvan sınırına yakın noktalarda Azerbaycan’a karşı tatbikata başlamıştı.

Karabağ’daki İşgalci Ermenilere Rusya’nın Askeri Eşlik Ediyor

Rusya askeri ve polis birlikleri bölgeye gelmiş durumda, Karabağ’da Azerbaycan’da sınır hattından birkaç yüz metre ötede 5. yüz yıldan kalma Amaras Manastırı’nı ziyaret eden Karabağ’daki İşgalci Ermenilere Rusya’nın askeri polis birimi eşlik ediyor.

İran ordusu Kara Kuvvetleri Batı Azerbaycan eyaleti ndeki piranşehir bölgesinde yoğunlaşmış durumda. İran Azerbaycan topraklarını resmen işgal etti. Son günlerde ise Doğu Azerbaycan eyaleti nde, Güçlü İran adında Nahçıvan sınırında yakın noktalarda Azerbaycan’a karşı tatbikat yapılmıştı. Devrim muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılan tatbikat, Türkiye sınırına kadar gelen İran’ın Topçu birlikleri ve  insansız hava araçları ve elektronik harp birlikleri yer alıyor.

Tatbikat Türkiye Sınırını Kapsıyor

Daha önce bu tatbikat ilişkin açıklamalarda bulunan Devrim muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Muhammed pakpur ise Türkiye sınırındaki tatbikata Topçu birliklerle başlayacağız elektronik Savaş birimleride tatbikatta yer alacak açıklamasını yapmıştı. 

İran hem Azerbaycan sınırındaki tatbikata devam ederken aynı anda Türkiye sınırında tatbikat yapmaya başlamış durumda. Tatbikatın tam konumunu Türkiye sınırını kapsıyor.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.