Türkiye’de Kabileler Arası bir İktidar Mücadelesi var

Türkiye’de Kabileler Arası bir İktidar Mücadelesi var Şu anda Ordu’ya ve askere güveniyorum diyenlerin oranı %43  olmasının nedeni bu.

Türkiye’de Kabileler Arası bir İktidar Mücadelesi var

Türkiye’de Kabileler Arası bir İktidar Mücadelesi var ;

Şimdi bence bu sistemden , bizim belki de 40 ,50 yıllık Belki daha fazla Cumhuriyet kurulduktan sonra ortaya çıkan kabile kültürü ile ilgili bir şey. Türkiye’nin toplum olamaması ile ilgili bir şey . Türkiye’de kabileler arası bir iktidar mücadelesi var. Bugüne ait bir şey değil Erbakan’a oy vermezsen din düşmanları olacak diye  o söylenirken Muhtemelen öbür taraftaki gence Eğer CHP veyahut o dönemki DSP veyahut o dönemki filana oy vermezsen Dinciler gelecek diye MHP’li bir gence Eğer oy vermezsen bölücüler kazanacak denilirken, Muhtemelen Kürt hareketi de kendi tabanına Eğer bize oy vermezseniz faşistler gelecek Sizi iyice yok edecek deniyordu.

Şu anda Ordu’ya ve Askere Güveniyorum Diyenlerin Oranı %43  Olmasının Nedeni Bu

Herkes Mahalle kültürü ile hareket ediyor Bence Türkiye’nin en temel hastalığıdır bu. Mahallelerin televizyonları, mahallelerin aydınları, mahallelerin partileri ,mahallelerin siyasetçileri var şimdi bu Mahalle kültürleri iktidarı alıp devletin sahibi olduğu hissiyatı ile hareket ediyor.

Orada o kesim kendini devletin sahibi görüyor. Şu anda Ordu’ya ve askere güveniyorum diyenlerin oranı %43  olmasının nedeni bu. Çünkü öbürünün yani iktidarın Devleti sahibi   gibi hareket etmesi ile ilgili bir şey. Bu kültür ve sistemle ilgili bir şey değil .Bunu besleyen her şeyin yıkılması lazım. Medya yapısının yıkılması ,Aydın, kanaat önderi ,yazar dediğimiz bunların bütünü ile yıkılması lazım.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.