Yeni Seçim Yasası ERDOĞAN

 Yeni Seçim Yasası ERDOĞAN’ın Tekrar Cumhurbaşkanı Yapılması Üzerine Tasarlandı.

Yeni Seçim Yasası ERDOĞAN

Yeni Seçim Yasası ERDOĞAN’ın Tekrar Cumhurbaşkanı Yapılması Üzerine Tasarlandı. Öyle milletvekilleri var ki İstanbul’da taksi kullanmadan bir semtten bir semte gidemeyen, İzmir’de milletvekilleri var sokağa çıkıp vatandaşa  isim isim sorun o adamın milletvekili olduğunu İzmirliler bilmez. Çünkü sahada yok tur tanımıyor bilmiyor vatandaş onu dolayısı ile bilmediğin tanımadığın bir şehirde sandık tutamazsın.

Milletvekili adaylarını armut gibi tiplerden seçersen seçim kaybedersin bu açık net. Cumhuriyet tarihi boyunca çok partili sisteme geçtiğimiz den itibaren yani Demokrat Parti’den bu yana  iktidarlar sıkıştığını  kaybedeceğini hissettiği an  mutlaka kendisine avantaj sağlayacak şekilde bir seçim değişikliği yapar. Bu Türkiye’nin Demokrasinin karikatürize edilmiş hazin bir halidir. AKP den önce  41 defa seçim sistemlerinde değişiklik yapılmıştır. Hatta il yapılan ilçeler falan var yani seçim kazanabilmek için, ama AKP bunların hepsini geride bıraktı Köylerin Mahalle yapılmasından, işte sandık kurullarının değiştirmesinden tutunda türlü dalavereler çevrilmiştir. AKP 20 yılda tam 320 defa seçim yasası değiştirdi. Şu anda yaptığı ise daha önce yaptıkları değişikliklerin bu sefer kendilerinin işine yaramayacağını düşünerek iptal ettiği yasalar anlamına geliyor. 

Yeni Seçim Yasası ERDOĞAN

Tayyip Erdoğan Tekrar Cumhurbaşkanı Olacak

Ama ortada bir gerçek var ki, Demokrasiden nasibini almamış Parti uygulamaları son kullanma tarihi dolmuş bir iktidarı da hiçbir seçim yasasının iktidar koltuğunda tutunamaz olduğu gerçeği dir. Bu seçim yasası da AKP’yi kurtaramaz ama ne yapmak istiyorlar derseniz, Bu seçim yasasının temel hedefi meclis çoğunluğunu muhalefet Bulamazsa AKP çıkacak diyecek ki kardeşim Cumhurbaşkanı’nı bizden seçeceksiniz, Bizden seçemezsiniz bu meclisi çalıştırmayız diyecekler ve insanlar bir tercihte bulunmaya zorlanacak ve Tayyip Erdoğan tekrar Cumhurbaşkanı olacak. Bu seçim yasası değişikliğinin temel hedefi bu Tayyip Erdoğan 1. turda kazanamayacağını kesinlikle görüyor, küçük partileri tasfiye ederek meclis çoğunluğunu en azından kafa kafaya getirmek ya da bir adım öne geçirmeye çalışıyor. Ayrıca Güneydoğu’da sandık güvenliği ortadan kalkacak bu çok açık Bu seçim yasasında elbette söylenmeyen gözden kaçırılan son dakika  uygulanacak bir son dakika golü var. Ne mi derseniz?

HDP siz Bir Seçim

Yeni Seçim Yasası ERDOĞAN

Seçime çok yakın bir tarihte HDP’nin kapatılacağını HDP siz bir seçime gidileceğini görmemek ahmaklık olur. Muhalefet bu durumu halka hiç anlatmıyor ya da dillendirmiyor ,aynı Deniz BAYKAL’ın yaptığı gibi ERDOĞAN’ın ülke üstünde karabasan gibi yapışıp kalmasına yardım ve yataklık ediyor.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.